Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
DRUHNY I DRUHOWIE Z ROMANOWA DOLNEGO TO ZWYCIĘZCY GMINNYCH ZAWODÓW SPORTOWO – POŻARNICZYCH JEDNOSTEK OSP. WZIĘŁO W NICH UDZIAŁ ŁĄCZNIE 13 DRUŻYN ( W TYM 4 DRUŻYNY ŻEŃSKIE). MIMO NIEUSTANNIE PADAJĄCEGO DESZCZU PUBLICZNOŚĆ DOPINGOWAŁA SWOIM DRUŻYNOM. CELEM ROZGRYWANYCH COROCZNIE ZAWODÓW SPORTOWO-POŻARNICZYCH JEST POPULARYZACJA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ STRAŻAKÓW ORAZ INTEGRACJA ŚRODOWISKA POŻARNICZEGO.
Prawidłowość wykonania zadań oceniała komisja sędziowska złożona z emerytowanych pracowników Komendy Powiatowej PSP w Czarnkowie, którym przewodniczył mł. bryg. Tomasz Cybulski - funkcjonariusz czarnkowskiej komendy. Zawody rozpoczęły się przemarszem kolumny startujących drużyn na płytę boiska, którą poprowadził wiceprezes OSP Gajewo druh Daniel Zatoka. Przybyłych na wydarzenie uczestników i zainteresowanych przywita pani Teresa Kina, oraz druh Jerzy Pempera. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wójt Gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek. Druhowie mieli za zadanie przebiegnięcie toru z przeszkodami w sztafecie 7 x 50 metrów oraz wykonanie ćwiczeń bojowych. Wszystko w jak najkrótszym czasie. Nie były to zawody łatwe, bowiem przez cały czas padał deszcz. Strażacy jednak nie narzekali, wszak ich akcje odbywają się w bardzo różnych warunkach pogodowych od ogromnych upałów, przez siarczysty mróz czy ulewy. Strażackim zmaganiom kibicowali licznie zgromadzeni sympatycy pożarnictwa, a wśród nich m.in.: wójt Gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek, przewodniczący Rady Gminy Czarnków Janusz Wielgosz, przedstawiciele władz powiatowych: starosta Tadeusz Teterus i przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski, oraz przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej: Komendant Gminny OSP Tadeusz Mendyk i dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Trzciance Leszek Kina. Trzeba przyznać, że tegoroczne zawody dostarczyły kibicom wielu emocji. Niesprzyjające warunki atmosferyczne stanowiły bowiem dodatkowe utrudnienie dla występujących drużyn i do końca nie było wiadomo, kto zwycięży.
Kolejność miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:
W grupie drużyn żeńskich
I miejsce – OSP Romanowo Dolne
II miejsce - OSP Gębice
III miejsce - OSP Gajewo
IV miejsce - OSP Jędrzejewo
W grupie drużyn męskich:
I miejsce - OSP Romanowo Dolne
II miejsce - OSP Sarbka-Sarbia
III miejsce - OSP Gajewo
IV miejsce - OSP Huta
V miejsce - OSP Jędrzejewo
VI miejsce - OSP Ciszkowo
VII miejsce - OSP Walkowice
VIII miejsce - OSP Śmieszkowo
IX miejsce - OSP Gębice.
W przerwach poszczególnych konkurenci trwał program artystyczny z udziałem wokalistów Jakuba i Radosława Palczaków, Juli Golon i Sebastiana Pawlaczyka. Przeprowadzona została również licytacja, z której dochód przeznaczony został na pomoc dla pogorzelców z Gajewa. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a najlepszych nagrodzono bonami na zakup sprzętu sportowego ufundowanymi przez Gminę Czarnków. Na zakończenie zaproszono uczestników zawodów na pyszną strażacką grochówkę. Głównym organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Gajewie na czele z prezesem Wiesławem Hryncewiczem.
- [1]
- [2]
- [3]
- [4]
- [5]
- [6]
- [7]
- [8]
- [9]
- [10]
- [11]
- [12]
- [13]
- [14]
- [15]
- [16]
- [17]
- [18]
- [19]
- [20]
- [21]
- [22]
- [23]
- [24]
- [25]
- [26]
- [27]
- [28]
- [29]
- [30]
- [31]
- [32]
- [33]
- [34]
- [35]
- [36]
- [37]
- [38]
- [39]
- [40]
- [41]
- [42]
- [43]
- [44]
- [45]
- [46]
- [47]
- [48]
- [49]
- [50]
- [51]
- [52]
- [53]
- [54]
- [55]
- [56]
- [57]
- [58]
- [59]
- [60]
- [61]
- [62]
- [63]