Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania nie zwalnia...
Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania nie zwalnia...
Jesień 2018 - w Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupie Działania to czas intensywnej pracy w zakresie promocji, informacji, doradztwa, szkoleń mających na celu ogłoszenie naborów oraz przyjmowanie wniosków w zakresie ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Zgodnie z planem komunikacji w ostatnim tygodniu września w każdej z naszych gmin członkowskich odbyły się spotkania informacyjno-szkoleniowe, na których omówiliśmy konieczne warunki dostępu oraz lokalne kryteria wyboru operacji dla Przedsięwzięć 1.1.1 Podejmowanie działalności gospodarczej oraz 1.1.2 Rozwój podmiotów gospodarczych. Zorganizowaliśmy też spotkanie informacyjne skierowane do beneficjentów należących do grupy osób defaworyzowanych zamierzających otworzyć działalność gospodarczą. Na zakończenie akcji szkoleniowej przeprowadziliśmy warsztat wypełniania wniosku oraz biznes planu, na którym frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Już dziś możemy stwierdzić, że zainteresowanie w/w działaniami jest bardzo duże. Codziennie w Biurze Cz-T LGD udzielamy usług doradczych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Samo przyjmowanie wniosków rozpocznie się już 16 października 2018 roku i potrwa do 29.10.2018r.włącznie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy, aby nie czekać z wnioskiem do ostatniej chwili!!!
Jednak rozwój przedsiębiorczości w LGD to nie wszystko! Na początku września podpisaliśmy pierwsze umowy grantowe w zakresie następujących Przedsięwzięć: Rozwój niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, Kultywowanie dziedzictwa lokalnego oraz Inicjatywy lokalne na rzecz społecznej integracji. Cieszymy się, że dzięki tym niewielkim grantom na obszarze realizacji LSR już niebawem powstaną nowe wiaty rekreacyjne, boisko wielofunkcyjne, rodzinne parki zabaw, mobilne centrum strzelectwa, zostaną zorganizowane imprezy integracyjne oraz wydarzenia promujące dziedzictwo lokalne obszaru LSR. Za wszystkich grantobiorców trzymamy kciuki, życzymy udanej realizacji oraz czekamy na wnioski o płatność!
Zgodnie z planem 8 września br. nie zabrakło nas również na Powiatowo-Gminnym Święcie Plonów w Rychliku. Nasze stoisko, jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzięki animatorkom z Krzyża Wlkp. wszystkie odwiedzające nas dzieci mogły własnoręcznie ozdobić koszulki oraz skorzystać z malowania twarzy. My zaś udzielaliśmy informacji i doradztwa w zakresie świadczonych przez nas działań.
Udało nam się też opracować i złożyć do oceny UMWW projekt własny dotyczący szkoleń oraz aktywizacji animatorów lokalnych, którego realizację przewidujemy w przyszłym roku.
W czasie tej intensywnej pracy nie ominęła nas również planowa kontrola naszych działań, corocznie dokonywana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Wynik kontroli jest bez zastrzeżeń. Zatem - Działajmy dalej!!!
Przed nami spotkania na sesjach Rad Gmin, Miast i Powiatu u partnerów samorządowych tworzących LGD, opracowanie projektu własnego w zakresie aktywnej przestrzeni sektora społecznego oraz intensywna praca przy ocenie wniosków w zakresie przedsiębiorczości.
W imieniu Zarządu i Pracowników Biura Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania serdecznie dziękujemy osobom, które na różne sposoby aktywnie włączają się w działalność naszej organizacji i wspólnie z nami realizują Lokalną Strategię Rozwoju.
Agnieszka Kulesza
Prezes Zarządu Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania
Drodzy Mieszkańcy Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grypy Działania! Chcemy poznać Wasze opinie na temat naszej działalności. Liczymy, że wszystkie uwagi pozwolą nam efektywnie wdrażać LSR w ramach PROW 2014-2020. Anonimowe ankiety dostępne są w Biurze Cz-T LGD oraz na naszej stronie internetowej www.czarnkowsko-trzcianecka-lgd.pl Prosimy Was o szczere opinie, za które z góry dziękujemy.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
[1][2][3]