21.07.2024
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca i Wiktora

PIERWSZY ETAP KONKURSU KULINARNEGO "BITWA REGIONÓW" DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH.

W SOBOTĘ, 15 CZERWCA BR., W HUCIE ODBYŁ SIĘ PIERWSZY ETAP KONKURSU KULINARNEGO "BITWA REGIONÓW" DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH. W SZRANKI STANĘŁO 12 KGW, KTÓRE PRZYGOTOWAŁY DANIA NAWIĄZUJĄCE DO REGIONALNYCH TRADYCJI.

Bitwa Regionów” to konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. Koła, które zwyciężą w I etapie, przystąpią do rywalizacji w etapie wojewódzkim. Reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Komisja nie miała łatwego wyboru, każde koło włożyło serce w przygotowanie potraw. W pierwszym etapie Panie przygotowywały i prezentowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla swojego regionu. Komisja konkursowa oceniała dania i przyznawała im odpowiednią punktację.

Wszystkie potrawy były smacznie i starannie przygotowane. Jak smakowały przygotowane na konkurs posiłki, mogli sprawdzić także widzowie, którzy oglądali zmagania uczestników konkursu.

W Bitwie Regionów udział wzięły:

 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH WE WRZESZCZYNIE
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W HUCIE "HUTAWIANKI"
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W ORLU WIELKIM
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W ROMANOWIE DOLNYM
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH SŁOMOWO
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W WALKOWICACH
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W NOWEJ WSI "GOSPOSIE ZNAD STAWU"
 • KGW W GEBICZYNIE
 • KGW LIPA
 • KGW JARZĘBINA MĘŻYK
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W KAMIONCE
 • KGW W BIAŁCZU

W Bitwie Regionów zwyciężyły następujące KGW:

 1. KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W HUCIE "HUTAWIANKI" /GMINA CZARNKÓW/ (Kaczka po wielkopolsku z jabłkami, kapustą modrą i pyrami - 295 pkt) - I miejsce
 2. KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH JARZĘBINA W MĘŻYKU /GMINA WIELEŃ/ (Królik na wypasie - 285 pkt) - II miejsce
 3. KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KGW "GOSPOSIE ZNAD STAWU” W NOWEJ WSI /TRZCIANKA/ (Pierogi z ziemniakami i kiszoną kapustą w dwóch osłonach z kwaśną śmietaną ze szczypiorkiem - 273 pkt) – III miejsce

Wyróżnienie:

 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH WE WRZESZCZYNIE (Sandacz na pure z groszkiem z sosem rabarbarowym) /Gmina Wieleń/
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH KGW W BIAŁCZU (Kaczka Dziwaczka i pierogi z kaczki w rosole) /Gmina Chrzypsko Wiejskie/
 • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W KAMIONCE (Zrazy wołowe z dodatkami) /GMINA LUBASZ/

W imieniu organizatorów nagrody wręczyli przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wyróżnienie Wójta Gminy Czarnków Krzysztofa Chyży odebrało KGW HutaWianki z Huty.

W ten sposób KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH HUTAWIANKI Z HUTY /Gmina Czarnków/ bierze udział w półfinale i ma szansę na finał BITWY REGIONÓW ogólnopolski. 

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, a zwycięskim KGW gratulujemy!

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej gminy Gmina Czarnków.

▪️KGW ,,HutaWianki" w Hucie /Gmina Czarnków/

▪️KGW w Gębiczynie /Gmina Czarnków/

▪️KGW w Romanowie Dolnym /Gmina Czarnków/

▪️KGW w Walkowicach /Gmina Czarnków/

PRZEZ CAŁE SOBOTNIE POPOŁUDNIE TRWAŁ PEŁEN ATRAKCJI CHARYTATYWNY FESTYN RODZINNY ZORGANIZOWANY PRZEZ SOŁECTWO HUTA. DATKI PRZYNIOSŁY W SUMIE PRAWIE 30 TYS. ZŁ. PIENIĄDZE PRZEZNACZONE BĘDĄ NA KOSZTY LECZENIA SZYMONA.

Na gości podczas charytatywnego festynu czekało mnóstwo atrakcji. występy artystyczne, konkursy rodzinne z nagrodami, malowanie twarzy, bańki mydlane, zamki dmuchane, pokazy sprzętu strażackiego, zlot motocykli i starych samochodów oraz zabawa fantowa. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy oraz specjalistyczne wyposażenie używane przez żołnierzy. Stoisko przyciągało zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Dzieci z entuzjazmem przymierzały wojskowe mundury i hełmy, a także z zainteresowaniem słuchały opowieści żołnierzy o ich codziennej pracy i wyzwaniach, jakie napotykają w trakcie służby. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, regionalne potrawy, przekąski, naturalne soki, kawa i herbata.

Dziękujemy Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowemu Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa za owocną współpracę, której efektem było wyjątkowe wydarzenie promujące regionalne potrawy, bogactwo i różnorodność lokalnych tradycji kulinarnych. Za pomoc w organizacji dziękujemy Radnemu Gminy Czarnków Mariuszowi Kuchcie, Sołtysowi Krzysztofowi Korzeniewskiemu, Radzie sołeckiej i mieszkańcom Huty, KGW Huta Wianki, OSP w Hucie, Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych w Hucie, Pani Krystynie Wolniewicz, Bibliotece Publicznej Gminy Czarnków, Szkole Podstawowej w Hucie oraz Oddziałowi Przedszkolnemu w Hucie.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tak wyjątkowego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Hutę.

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności