23.05.2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty

Komunikat Wójta Gminy Czarnków dotyczący stanu epidemii w Gminie Czarnków

W dniu 20 marca 2020 r. został wprowadzony na obszarze całego kraju stan epidemii, żeby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Minister Zdrowia w rozporządzeniu określił szereg ograniczeń, zakazów i nakazów.

Jednocześnie informuję, że kontynuowane będą ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Czarnków ogłoszone 16 marca 2020 r.

Świadczenie przez pracowników pracy ulegnie jednak pewnej modyfikacji. Urząd będzie pracował w systemie rotacyjnym tzn. część pracowników będzie świadczyć pracę w systemie zdalnym w domu, część w urzędzie. Po kilku dniach będzie następowała zmiana składu osobowego. Część pracowników korzysta także z możliwości sprawowania opieki nad małymi dziećmi lub wykorzystuje zaległy urlop. Proszę  więc o wyrozumiałość i dostosowanie się do zaleceń wskazanych w komunikatach.

Apeluję również o zastosowanie się do obowiązujących przepisów, nakazów i potraktowania poważnie ograniczeń określonych w komunikatach rządowych. Epidemia się rozwija i tylko dzięki naszej zbiorowej odpowiedzialności, zdyscyplinowania jesteśmy w stanie ograniczyć, wyhamować jej postęp, a ostatecznie pokonać.

Możemy pomóc lekarzom, służbie zdrowia w tej trudnej walce. Ta pomoc, ta walka, to ograniczenie do niezbędnego minimum naszej aktywności, kto nie musi niech zostanie w domu.

Wszystkie miejsca publiczne sale, place zabaw, boiska są zamknięte do odwołania (stanowią potencjalne zagrożenie). W tej ekstremalnej sytuacji pamiętamy jednak o tych, którym jest ciężko, o chorych, samotnych, w trudnej sytuacji życiowej. Bądźmy solidarni, działajmy na zasadach samopomocy, pomocy sąsiedzkiej zachowując zasady bezpiecznego kontaktu.

W sytuacjach wyjątkowych proszę o sygnalizowanie odpowiednim służbom okoliczności, które wymagają interwencji:

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Czarnkowie

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie

- Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie

Tworzymy wspólnotę samorządową, wspólnotę na dobre i na trudne czasy. Jestem przekonany, że razem zdamy ten najtrudniejszy egzamin naszego życia. Egzamin z odpowiedzialności, solidarności, mądrości, empatii i czynienia dobra.

 

Wójt Gminy Czarnków

Bolesław Chwarścianek

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności