24.11.2020
Imieniny: Emmy, Flory i Romana

Postaw na czyste powietrze!

Zdjęcie przedstawia krajobraz

Polska wzmaga się ze smogiem, który coraz częściej staje się problemem również mieszkańców małych miejscowości. Czas najwyższy stawić temu czoło, a swoistym ułatwieniem może okazać się program „Czyste powietrze”.

Program „Czyste powietrze” daje możliwość uzyskania dotacji, która pomoże przy wymienia pieca na taki, który będzie dostosowany do obecnych wymagań środowiskowych. Dotację otrzymać mogą osoby fizyczne, ujęte w dwóch grupach dochodowych – do 100 000 zł rocznie oraz 1400 zł miesięcznie w przypadku gospodarstw wieloosobowych lub  1960 zł miesięcznie w przypadku jednoosobowych.

Dotację można otrzymać poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej www.wfosigw.poznan.pl lub za pośrednictwem pracownika Urzędu Gminy Czarnków. Decyzja o przyznaniu dotacji, zostaje wydana w terminie do 30 dni od złożenia wniosku. Po otrzymaniu decyzji wnioskodawca ma 30 miesięcy na wymianę pieca. O dofinansowanie mogą ubiegać się także osoby, które dokonały już wymiany pieca. Należy jednak pamiętać, że od rozpoczęcia prac na wymianą do momentu złożenia wniosku, nie może minąć 6 miesięcy.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronach internetowych www.czystepowietrze.pl oraz www.wfosgw.poznan.pl, a także w Urzędzie Gminy Czarnów pod numerem telefonu 67 253 02 94.

Urząd Gminy Czarnków
Sławomir Matz

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności