Rok szkolny rozpoczęty!

Dnia 1 września 2020 roku we wszystkich Szkołach Podstawowych w Gminie Czarnków odbyły się uroczyste akademie, inaugurujące nowy rok szkolny. Uczniowie po raz pierwszy od kilku miesięcy pojawili się w swoich szkołach, gdzie przywitała ich zupełnie nowa rzeczywistość. Z tej okazji Zastępczyni Wójta Gminy Czarnków Monika Piotrowska odwiedziła Szkołę Podstawową w Jędrzejewie, a Sekretarz Gminy Czarnków Mariusz Grzegorek wraz z Radnym Gminy Czarnków Damianem Wylegałą pojawił się w Szkole Podstawowej im. Mistrzów Sportu w Sarbi.

W obydwu placówkach odbyło się tradycyjne powitanie nowego roku szkolnego. Oprócz krótkich występów artystycznych w wykonaniu dzieci, głos zabrali dyrektorzy Sławomir Szymański w Jędrzejewie i Małgorzata Wylegała w Sarbi. Dzieci zostały uświadomione o nowej rzeczywistości, w której nieproszonym gościem każdej szkoły może stać się koronawirus. Omówiono zalecenia sanitarne, które mają zapobiec ewentualnym zakażeniom i sprawić, że rozpoczęty właśnie rok szkolny będzie bezpieczny dla dzieci oraz wszystkich pracowników szkoły.

Zdjęcie przedstawia osoby.

Podczas uroczystości w Szkole Podstawowej w Jędrzejewie, głos przekazano również Zastępcy Wójta Gminy Czarnków Monice Piotrowskiej, która w imieniu Wójta Gminy Czarnków pozdrowiła uczniów wszystkich szkół na terenie gminy. Życzyła im przy tej okazji samych dobrych ocen i wielu sukcesów, okazując jednocześnie wsparcie dyrektorom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkół w tych niecodziennych okolicznościach.

Zdjęcie przedstawia osoby.

Na obydwu inauguracjach poświęcono również chwilę na wątek patriotyczny, w którym wspominano 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Szkoła Podstawowa w Sarbi zorganizowała z tej okazji krótką rekonstrukcję lekcji prowadzonej podczas wojny. Pozwoliło to uczniom doświadczyć na własnej skórze trudności owych czasów i nietypowych okoliczności, w których odbywały się zajęcia lekcyjne.

Urząd Gminy Czarnków
Sławomir Matz

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności