04.03.2024
Imieniny: Adrianny, Kazimierza i Wacława

50 LAT RAZEM – ZŁOTE GODY MAŁŻEŃSTW MIESZKAJĄCYCH W GMINIE CZARNKÓW

W czwartek 18 marca 2021 r. w Urzędzie Gminy Czarnków zostały wręczone medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek dokonał dekoracji, honorując  Jubilatów Medalami.

- Ponad pół wieku temu związaliście się węzłem małżeńskim, stanęliście ramię przy ramieniu, by rozpocząć nowe życie, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Ponad pięćdziesiąt lat temu przyszłość Wasza była jak biały niezapisany papier. Dziś jest to gruba księga, w której zapisane zostało ponad pięćdziesiąt Lat Wspólnego Życia, a Wasza wzajemna troska to dowód zrozumienia istoty związku małżeńskiego i piękny przykład dla młodych pokoleń. W dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia, jak też tak pięknego Jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne Jubileusze, bo tylko "Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją". Niech ten szczególny dla Was dzień będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

- mówił Wójt Gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek.

Parom gratulacje złożyli także: Zastępca Wójta Gminy Czarnków Monika Piotrowska, Sekretarz Gminy Czarnków Mariusz Grzegorek oraz Kierownik Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Joanna Mazur.

Dodatkowo wszyscy Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz życzenia dalszych wspólnych i szczęśliwych lat życia w dobrym zdrowiu. Z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 uroczystość ta przebiegała nieco inaczej niż zazwyczaj. Zachowując przepisy reżimu sanitarnego pary małżeńskie zgodnie z zaproszeniem Wójta przybywały na uroczystość na określoną godzinę. Jubileusz obchodziło 10 par małżeńskich z terenu naszej gminy.  Nietypowość Złotych Godów zapamiętamy między innymi z uwagi na pojawiające się na zdjęciach maseczki ochronne, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Jubilatów. Małżonkowie zgodnie potwierdzali, iż niejedno już widzieli, niejedno przeżyli… Pięćdziesiąt lat razem to dużo, by podzielić się doświadczeniem, z jakim udało się przetrwać pół wieku często w trudzie i poświęceniu.

Mimo ograniczonego przebiegu spotkania, atmosfera panująca podczas przyznawania odznaczeń była radosna. Jubilaci nie ukrywali satysfakcji z otrzymanych wyróżnień oraz wyrazili nadzieję na zakończenie trwającej pandemii i powrót do normalności.

Urząd Gminy Czarnków 

Agnieszka Wiśniewska 

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności