DZIEŃ INWALIDY to święto szczególne

DZIEŃ INWALIDY to święto szczególne. Takie święta uświadamiają wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

INTEGRACJA. Taki cel przyświecał wyjątkowej imprezie zorganizowanej w piątek 30 maja br. w Kuźnicy Czarnkowskiej przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 11. Główni zainteresowani uczestnicy licznie przybyli i wypełnili salę niemalże po brzegi - przecież to ich święto - a zaproszeni goście dopisali świetną frekwencją. Pojawili się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Na początku przypomniano o tym, od kiedy i dlaczego zaczęto świętować Dzień Inwalidy. Wójt Gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek w swoim wystąpieniu życzył Wszystkim Członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów samych radosnych, pozbawionych trosk chwil, zdrowia, a uśmiech żeby towarzyszył wszystkim każdego dnia i znaczył chwile dalszego życia. Podczas spotkania na ręce Pana Michała Bieleckiego, Przewodniczącego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kuźnicy Czarnkowskiej, szczere wyrazy uznania za promowanie działań, które zachęcają osoby niepełnosprawne do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym, złożyła zastępca wójta Monika Piotrowska.
Spotkanie z okazji obchodów Światowego Dnia Inwalidy uświetniły swoimi występami przedszkolaki, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzcianki oraz zespół śpiewaczy Kuźniczanie. Przy muzyce i konsumpcji seniorzy bawili się wspaniale, humory dopisywały.

Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie spotkania.

 

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności