Laptopy trafiły do szkół z terenu Gminy Czarnków

 

Przekazanie laptopów dyrektorom

Dnia 4 września 2020 roku w Urzędzie Gminy Czarnków odbyło się przekazanie sprzętu komputerowego, pozyskanego w ramach programu „Zdalna szkoła+”. Urządzenia trafiły na ręce dyrektorów szkół z terenu Gminy Czarnków.

Zdalna szkoła+ to program realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogły starać się o 100-procentowe dofinansowanie na zakup sprzętu, umożliwiającego udział w lekcjach zdalnych. Środki, o które ubiegały się samorządy, pochodzą z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Złożony przez Gminę Czarnków wniosek o dofinansowanie w ramach „Zdalnej szkoły+” rozpatrzono pozytywnie. Z tego tytułu samorząd pozyskał 90.000 złotych na zakup sprzętu komputerowego. W ramach pozyskanych środków zakupiono 41 laptopów z oprogramowaniem i zestawem słuchawkowym, które trafiły do szkół działających na terenie Gminy Czarnków.

Przekazanie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Czarnków. Obecni byli na nim dyrektorzy placówek oświatowych, działających na terenie Gminy Czarnków. Na ich ręce Wójt Gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek oraz Zastępca Wójta Gminy Czarnków Monika Piotrowska, przekazali oznaczone zgodnie z projektowymi wymaganiami urządzenia, które służyły będą w szkołach, jako nieoceniona pomoc naukowa.

Obowiązkowa informacja projektowa

Urząd Gminy Czarnków
Sławomir Matz

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności