30.06.2022
Imieniny: Arnolda, Emiliany i Lucyny

Mieszkaniec gminy Czarnków Igor Ciemachowski wraz z Adamem Sobstylem, bez żadnej porażki dotarli do półfinału międzynarodowego turnieju siatkówki plażowej w Zbąszyniu.

To była już 6. edycja święta siatkówki plażowej w Zbąszyniu. Jednego z największych turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Tym bardziej cieszy wynik starcia mieszkańca naszej gminy Igora Ciemachowskiego, który w towarzystwie Adama Sobstyla, a potem Katarzyny Lipskiej zakończyli z wielkim sukcesem zmagania.

W 2022 zawody miały  formułę trzydniową (27–29 maja) i oprócz sportowych emocji, organizatorzy serwowali dużą dawkę atrakcji towarzyszących na terenie Plaży Łazienki. Spotkania rozgrywały się aż na 10 plażowych arenach. Był to turniej z największą ilością par, jaki odbywa się w Polsce. W turnieju w kategorii męskiej wzięło udział 90 par, natomiast w mixtach 48.

Mieszkaniec gminy Czarnków Igor Ciemachowski wraz z Adamem Sobstylem, bez żadnej porażki dotarli do półfinału, gdzie zmierzyli się z zespołem z Hiszpanii, grającym na co dzień  w Alicante oraz biorącym udział w rozgrywkach międzynarodowych. Wynik tego starcia to 2:1 i 22:20 w tiea-breku dla pary hiszpańskiej, która ostatecznie wygrała cały turniej, a nasza para zakończyła zmagania na 4 miejscu.

Kolejnego dnia odbywał się turniej kategorii mixt, gdzie po całym dniu zmagań Igor Ciemachowski wraz z Katarzyną Lipską, zajęli miejsce 5, odpadając w meczu o wejście do półfinału również w tiea-breku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Współfinansowane ze środków Gminy Czarnków.

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności