29.09.2021
Imieniny: Michaliny, Michała i Rafała

Narodowe Czytanie w Hucie

9 września 2021 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Hucie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2021". Dwa fragmenty dramatu pt. "Moralność Pani Dulskiej" odczytały nauczycielki z naszej szkoły oraz Pani Edyta Kleige Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Czarnków. Jest to niezwykle ważna opowieść, z wciąż aktualnym przesłaniem o tym, że nie warto zakłamywać swojego życia oraz otwarcie mówić o tym, co się wydarzyło i nie bać się konsekwencji. Swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali również uczniowie z klas 1-3. Każdy uczestnik, który brał czynny udział został nagrodzony certyfikatem oraz drobnym upominkiem w postaci książki.

Inicjatorem, a zarazem organizatorem tego przedsięwzięcia, była Biblioteka Publiczna Gminy Czarnków w Hucie oraz Szkoła Podstawowa w Hucie.

Akcja "Narodowe Czytanie " organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości, poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Polecane artykuły
Wszystkie aktualności Archiwum aktualności