01.12.2022
Imieniny: Blanki, Edmunda i Eligiusza

Pożegnanie lata, powitanie jesieni…

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Hucie we współpracy z Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich „HutaWianki”, Gminną Biblioteką Publiczną oraz Ochotniczą Strażą Pożarną zorganizowało w dniu 17 września 2022r. na wiejskim boisku sportowym festyn „Pożegnanie lata, powitanie jesieni…”. Była to Inicjatywa Lokalna finansowana przez OWES ETAP.

Podczas spotkania swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały panie z Mobilnego Klubu Seniora przygotowane w ramach projektu Centrum Usług Społecznych w Gminie Czarnków. Fragmenty przedstawienia były wzorowane na sztuce „Klimakterium”. Grupka przyjaciółek „w słusznym już wieku” zebrała się, żeby poszukać sobie męża, miłości swego życia… . Panie próbują to zrobić za pomocą internetu. Dochodzi wtedy do szeregu przezabawnych, nieoczekiwanych scen. Perypetie z tym związane rozbawiają zarówno zebraną publiczność, jak i samych aktorów. Przedstawienie zostało bardzo pozytywnie odebrane i nagrodzone gromkimi brawami. Wszak występować przed publicznością, którą stanowią najbliżsi, znajomi, sąsiedzi wcale nie jest takie łatwe…

Na festynie wystąpiła utalentowana dziewięciolatka z Huty, Nadia Woniakowska. Dziewczynka zaprezentowała się w układach tanecznych. Jej występy w dwóch choreografiach: nowoczesny Modern Jazz oraz Hip-hop wzbudziły ogólny zachwyt. Kolejnym występem zachęciła wszystkich zebranych do wspólnego tańczenia.

W czasie festynu najmłodsi uczestniczyli w zajęciach plastycznych, tańczyli na mini-disco, bawili się na zamku dmuchanym, robili ogromne bańki mydlane, uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną. Pani z biblioteki malowała twarze chętnym dzieciom.

Uczestnicy imprezy podchodzili do stanowiska medycznego, gdzie pani pielęgniarka wykonywała pomiar ciśnienia tętniczego czy pomiar poziomu cukru we krwi, rozmawiała na temat wyników tych pomiarów. Pan ratownik medyczny udzielał informacji z zakresu pierwszej pomocy.

W czasie całej imprezy można było skosztować ciasta upieczonego przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Hucie i popcorn serwowany przez przedstawicielki KGW „HutaWianki”. Chętni częstowali się owocami późnego lata: jabłkami, śliwkami, winogronem, skubali słonecznik.

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna pod chmurką.

Deszczowe i chłodne popołudnie może i nie zachęcało do wyjścia z domu. Powiadają jednak, że nie ma złej pogody, może ludzie są nieodpowiednio przygotowani. Niech żałują ci, co nie przyszli… Takiej pięknej tęczy nad Hutą dawno nie było widać!

Krystyna Wolniewicz

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności