04.03.2024
Imieniny: Adrianny, Kazimierza i Wacława

ZABYTKOWY POCIĄG ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM I ŚNIEŻYNKAMI ZAWITAŁ DO GMINY CZARNKÓW

W TYM ROKU ZIMOWA SCENERIA POJAWIŁA SIĘ W SAM RAZ. ZABYTKOWY POCIĄG ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM I ŚNIEŻYNKAMI ZAWITAŁ DO GMINY CZARNKÓW.

Choć podróż pociągiem sama w sobie jest wielką przygodą, jeszcze bardziej emocjonujący jest przejazd zabytkową maszyną w świątecznej oprawie. Jeśli połączymy go z przyjazdem po jednym z najpiękniejszych regionów wielkopolski w zimowej scenerii, otrzymamy mieszankę idealną.

Marzenia fanów nietypowych wypraw się spełniły, bowiem kultowa lokomotywa z pociągiem specjalnym Drezyniarz rel. Poznań Główny – Czarnków przed południem wyruszyła w trasę do jednego z najbardziej uroczych zakątków Wielkopolski.

Malownicze wzgórza na terenie Gminy Czarnków rozciągają się na odcinku kilkunastu kilometrów od Ciszkowa, przez Górę n. Notecią, Goraj, Pianówkę aż do Czarnkowa. Wzniesienia moreny przecina linia kolejowa, która pod względem krajobrazowym jest jedną z najatrakcyjniejszych linii kolejowych w Wielkopolsce. Obszar moreny choć niewielki posiada bogatą oraz unikatową florę i faunę.

Około godziny 14.30 zabytkowy skład zabrał pasażerów z Miasta Czarnków do Gminy Czarnków Bzowo - Goraj. Można było rozkoszować się malowniczymi pejzażami. Świeży biały puch przykrył grubą pierzynką gminę i wygląda ona bajecznie.

Atmosfera była gorąca i poczuliśmy wszyscy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zaś radość podróżujących dzieci nie miała końca! To była nie lada gratka dla całych rodzin, które mogły historycznymi wagonami, ciągniętymi przez zabytkową lokomotywę przejechać urokliwą trasę z Czarnkowa do Gminy Czarnków Bzowo - Goraj i z powrotem. Każdy kto widział ten historyczny skład chętnie się uśmiechał, machał ręką i pozdrawiał podróżnych. świetnie bawiły się całe rodziny.

Dziękujemy wszystkim za obecność Nadwarciańska Kolej Drezynowa GRATULACJE!

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności