04.03.2024
Imieniny: Adrianny, Kazimierza i Wacława

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO W 2023 ROKU

𝐙𝐖𝐑𝐎𝐓 𝐏𝐎𝐃𝐀𝐓𝐊𝐔 𝐀𝐊𝐂𝐘𝐙𝐎𝐖𝐄𝐆𝐎 

Urząd Gminy Czarnków informuje, 𝐨𝐝 𝟏 𝐥𝐮𝐭𝐞𝐠𝐨 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐝𝐨 𝟐𝟖 𝐥𝐮𝐭𝐞𝐠𝐨 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫𝐨𝐤𝐮,przypada pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej może złożyć wniosek wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej. Faktury za zakup oleju napędowego w I terminie, powinny być za okres od 1 sierpnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku 📈

Limit roczny zwrotu podatku w 2023 roku wynosi: 𝟏𝟑𝟐,𝟎𝟎 𝐳ł 𝐳𝐚 𝟏 𝐡𝐚 𝐮𝐳̇𝐲𝐭𝐤𝐨́𝐰 𝐫𝐨𝐥𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝟒𝟖,𝟎𝟎 𝐳ł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Stawka zwrotu za paliwo w 2023 roku wynosi: 𝟏,𝟐𝟎 𝐳ł 𝐧𝐚 𝐥𝐢𝐭𝐫 𝐨𝐥𝐞𝐣𝐮 𝐧𝐚𝐩𝐞̨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨.

Wyższą stawkę zwrotu wprowadza rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2022 r. w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2023 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 2832).

Wypłata zwrotu podatku w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie nastąpi: 𝟑-𝟐𝟖 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫𝐨𝐤𝐮, 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐥𝐞𝐰𝐞𝐦 𝐧𝐚 𝐫𝐚𝐜𝐡𝐮𝐧𝐞𝐤 𝐛𝐚𝐧𝐤𝐨𝐰𝐲 𝐩𝐨𝐝𝐚𝐧𝐲 𝐰𝐞 𝐰𝐧𝐢𝐨𝐬𝐤𝐮.

Wniosek wraz z załącznikami i fakturami VAT można złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Czarnków, ul. Rybaki 3, 64-700 Czarnków, w godz. 7.30-15.30 lub przesłać pisemnie na powyżej podany adres.

W przypadku ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego przez posiadaczy bydła do wniosku należy dołączyć również informację o średniej rocznej liczbie DJP bydła za 2022 rok.Bardzo prosimy, by na wnioskach wpisywać swój numer telefonu oraz informację czy producent rolny jest czynnym podatnikiem VAT (skontaktujemy się z Państwem i umówimy na odbiór oryginałów faktur VAT)

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt pod numerem 67 253 02 82

WNIOSEK WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI

Kompletny wniosek z załącznikami składa się z 5 kartek.

Prosimy wypełnić i podpisać wszystkie 5 kartek.

 

Załączniki :

Wzór Wniosku

Tabela - wykaz faktur

Oświadczenie o klasie PKD

Formularz informacyjny

UG Czarnków skrócona klauzula informacyjna dot. podatku akcyzowego

Procedura 2023

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności